W dniach 19-21 października 2018 roku Mikołaj Rogoziński uczestniczył w Konferencji Trzech Sekcji, której motywem przewodnim był temat „Władza w psychoterapii”. Konferencja obfitowała w interesujące wykłady, warsztaty i dyskusje.

Trójkonferencja 2018 składała się z kilku powiązanych ze sobą bloków tematycznych. Pierwszego dnia (19 października 2018 roku) skupiono się przedstawieniu pojęcia i istoty władzy w perspektywach historycznej, filozoficznej, prawnej i socjologicznej.

Podczas dnia drugiego tego wydarzenia (20 października 2018 r.) w kontekście władzy przyglądano się szczególnie uważnie rodzinie: ewolucji jej sprawowania oraz wpływowi władzy państwa na pracę psychoterapeuty rodzinnego i ogólnie oddziaływania spraw politycznych na rodziny.

Trzeci dzień Konferencji Trzech Sekcji (21 października 2018 r.) poświęciony był rozważaniom na temat władzy w psychoterapii i psychiatrii. Poruszono także ciekawy temat władzy w kontekście superwizji. W drugiej części dnia uczestnicy Trójkonferencji mieli okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym poświęconemu praktyce terapeutycznej, cały czas osadzonej w kontekście różnego rodzaju zależnościach, które stwarza szeroko rozumiana władza.

Konferencja odbyła się w Warszawie na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. To prestiżowe spotkanie środowiska psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów było również okazją do wręczenia certyfikatów nowym psychoterapeutom i nowym psychoterapeutom-superwizorom.

W komitecie naukowym Konferencji Trzech Sekcji w 2018 roku zasiedli:

Prof. dr hab. n. med. Irena Namysłowska – przewodnicząca

Prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro

Prof. dr hab. n. med. Jacek Bomba

Prof. dr hab. n. med. Jacek Czabała

Dr n. psychol. Szymon Chrząstowski

Prof. dr hab. Barbara Józefik

Mgr Iwona Kozłowska – Piwowarczyk

Prof dr hab. n. psychol. Dominika Maison

Mgr Zofia Milska – Wrzesińska

Dr hab. n. med. Maciej Pilecki